Czy słodycze mogą być zdrowe?

Wbrew pozorom istnieją słodycze, które równie chętnie jedzą dzieci, jak i ich rodzice. Zawierają one cenne składniki odżywcze, dzięki czemu są po prostu zdrowe. Nie posiadają też w swoim składzie elementów uznawanych za niekorzystne dla zdrowia. Przy tym są po prostu bardzo smaczne, dlatego dzieciom nie kojarzą się z mniej atrakcyjnymi smakowo zamiennikami, które dorośli próbują im nieraz „wciskać”. Tutaj nie będzie takiego problemu dla żadnej ze stron.

Zdrowa i smaczna kanapka

Taką przekąską jest mleczna kanapka. Przeważającą część składu tej przekąski jest mleko, dlatego jest tak cenna dla młodych organizmów, co potwierdzają informacje dostępne na stronie producenta ferrero.pl/Mleczna-Kanapka. Informacją powszechną jest, że dzieci powinny regularnie je spożywać, gdyż zawiera składniki wspomagające między innymi zdrowy wzrost i rozwój kości. Nie zawsze chcą one jednak pić mleko prosto ze szklanki – nie każdy je lubi, często wydaje się nudne, a bardziej akceptowalne jest w postaci podawanej razem z płatkami śniadaniowymi. Do zjedzenia mleka przekazywanego w postaci słodkiej przekąski nie trzeba jednak będzie nikogo namawiać.

Mleczny krem i kakaowy biszkopt

Oprócz zdrowego, świeżego mleka, będącego sednem, mleczna kanapka zawiera jeszcze dwa kawałki (na dole i na górze) miękkiego, puszystego biszkoptu o kakaowym smaku. Jest to doskonały przysmak, kiedy dziecko poczuje się głodne, a do najbliższego posiłku jest jeszcze trochę czasu. Jest to też zdrowe i smaczne podejście do deseru. Kanapki sprzedawane są pojedynczo, a także pakowane zbiorczo po kilka sztuk razem.