Ratunek dla stawu biodrowego

Podczas ruchu stawy biodrowe przenoszą olbrzymie obciążenia, które z czasem mogą prowadzić do zmian zwyrodnieniowych. Wykryte we wczesnym stadium dają się bezpiecznie operować za pomocą artroskopii stawu biodrowego, dzięki której pacjent szybko odzyskuje zdrowie.

Choć artroskopia stawu biodrowego jest zabiegiem mało inwazyjnym, bardzo ważne jest prawidłowe zdiagnozowanie schorzeń, które przemawiają za jej wykonaniem.

Dla kogo?

Rozwiązanie to kierowane jest szczególnie dla osób w przedziale wieku od 20 do 40 lat, ze względu na ich naturalną aktywność fizyczną. W przeciwieństwie do innych metod leczenia, artroskopia jest na tyle mało inwazyjna, że zapewnia szybkie i pełne przywrócenie możliwości ruchowych. Po jej wykonaniu możliwe staje się dalsze uprawianie sportu, jest to więc metoda kierowana do osób, które aktywnie dbają o swoje zdrowie.

W trakcie zabiegu

Po wykonaniu kilku niewielkich (1 – 2 cm) nacięć w operowanej okolicy, lekarz wprowadza do wnętrza stawów laparoskop wyposażony w miniaturową kamerę oraz zestaw specjalnych narzędzi. Wnętrze stawu oglądane jest na monitorze. Dzięki temu możliwe jest przeprowadzenia bardzo szczegółowego badania oraz drobiazgowej „naprawy”.

Artroskopia stawu biodrowego – zalety

Choć nie jest ona jedynym rodzajem leczenia stawu biodrowego, posiada istotne zalety. Oto one:
– mało inwazyjny charakter. Niewielkie nacięcia goją się szybciej i lepiej, niż rozległe cięcia klasycznej chirurgii.
– możliwość szybkiego i pełnego powrotu do dawnej aktywności ruchowej, co jest szczególnie ważne dla osób młodych,
– duże szanse na uratowanie własnego stawu, których nie gwarantują pozostałe sposoby leczenia.