Po co osuszać mieszkania?

Przyczyn nadmiernej wilgotności w domu może być wiele. Brak odpowiedniej izolacji, czy wentylacji pomieszczeń, bądź zalanie mieszkania przez sąsiadów- to najczęstsze powody takiego stanu rzeczy. Problemom z wilgocią sprzyja zwłaszcza stare budownictwo, choć nie jest to normą, bo i w nowoczesnych budynkach problem dotyka wielu osób. By osuszanie pomieszczeń przyniosło spodziewane efekty, trzeba przede wszystkim znaleźć i wyeliminować przyczynę przedostawania się wody oraz skraplania się pary. W przeciwnym razie osuszanie pomoże tylko na krótki czas, a kłopot powróci ze zdwojoną siłą.

Przygotowanie do osuszania

Przede wszystkim, należy w pierwszej kolejności dokładnie sprawdzić funkcjonowanie izolacji wodnej, termicznej, uszczelnienie okien i drzwi, oraz drożność kratek wentylacyjnych. Jeżeli coś nie działa, jak należy, można to z powodzeniem usprawnić, korzystając z licznych, nowoczesnych materiałów uszczelniających dostępnych na rynku, jak różnego rodzaju folie uszczelniające (np. w płynie), taśmy, zaprawy nieprzepuszczalne, itp.

Krok po kroku

Metody Malbud dostosowywane są do skali zjawiska związanego z nadmierną wilgotnością. W przypadku zaawansowanej wilgotności najlepiej oddać sprawy w ręce fachowców, którzy dysponują specjalistycznym sprzętem oraz najlepszymi materiałami. Czasem usunięcie problemu wilgoci w pomieszczeniu wiąże się z odpowiednią modernizacją całego budynku (gdy np. konieczne okazuje się wykonanie termoizolacji murów lub usunięcie mostków termicznych). Problemu nigdy nie można bagatelizować, ponieważ grzyb na ścianie ma negatywny wpływ na zdrowie wszystkich domowników.