Co warto wiedzieć o team leasingu?

O team leasingu możemy usłyszeć już od pewnego czasu, a mimo to widać, że wciąż budzi sporo pytań. Co zatem skrywa się pod jego pojęciem? Czym jest team leasing? Co warto o nim wiedzieć? Poniżej garść przydatnych informacji, więc zachęcamy do krótkiej lektury!

Czym jest team leasing?

Team leasing nazywany również leasingiem zespołów IT to jedna z form outsourcingu pracowników. W ramach tego typu usługi zespół specjalistów świadczy usługi na rzecz konkretnej firmy, ale jest zatrudniony przez współpracującą z nią agencją rekrutacyjną. Liczba członków takiego zespołu może być różna i zwykle zależy od indywidualnych potrzeb przedsiębiorcy, złożoności projektu, czy terminu jego realizacji. Co więcej, do konkretnych zadań oddelegowani są specjaliści o określonym profilu kompetencyjnym, więc każdy przedsiębiorca może liczyć na najwyższą jakość usług.

Dla kogo team leasing?

Bardzo często można spotkać się z opinią, że outsourcing pracowników IT to idealna opcja dla każdej firmy i to bez względu na jej wielkość, czy profil działania. Czy tak faktycznie jest? Czy team leasing jest dobrą opcją dla każdego? Okazuje się, że nie! Z racji tego, że team leasing wiąże się z nieco wyższymi nakładami finansowymi, to taka metoda współpracy nie sprawdzi się w małych biznesach. O wiele lepiej na współpracy wyjdą średniej wielkości firmy, czy prężnie działające przedsiębiorstwa, które mają w planach realizację dużych projektów IT.

Co może składać się na team leasing?

Prawdę mówiąc, to na team leasing może składać się wiele różnych zadań, a dokładne warunki współpracy zawsze pozostają do indywidualnego ustalenia. To oczywiście dobra wiadomość dla każdego przedsiębiorcy, ponieważ nie dość, że ma szansę uzyskać odpowiednie wsparcie, to jeszcze  ma realny wpływ na koszty z tym związane.

Na pewno zespoły takie mogą realizować prace programistyczne, czy analityczne, ale nie tylko. Chętnie też przejmą na siebie prace wdrożeniowe, czy utrzymaniowe, co ma oczywiście związek w dużej mierze z zachowaniem płynności w funkcjonowaniu firmy.

Jakie są zalety team leasingu?

Team leasing wiąże się z całkiem sporą ilością zalet. Przede wszystkim to najlepszy sposób na to, by zapewnić sobie dostęp do najlepszych specjalistów z branży, którzy będą w stanie sprostać naszym oczekiwaniom. Wszystko dlatego, że agencja rekrutacyjna oddelegowuje specjalistów, którzy mają odpowiednie kwalifikacje i są w stanie wesprzeć przy realizacji konkretnych zadań. Jakby tego było mało, to każdy właściciel firmy ma realny wpływ na przebieg współpracy, czy na koszty z tym związane.