Kim jest bohater o pseudonimie Batman?

Dzieci, nastolatkowie i dorośli uwielbiają historie o superbohaterach. Jednym z nich jest człowiek o pseudonimie Batman – bohater komiksów, kreskówek i filmów pełnometrażowych. Kim jest, jakie są jego supermoce (jeśli takowe ma)?

Kim jest Batman?

Jest to pseudonim postaci o nazwisku Bruce Wayne, miliardera, który przedwcześnie stracił oboje rodziców. Zostali oni zamordowani na oczach młodego Bruce’a przez bandytę, gdy zamiast pozwolić się okraść, stawili mu czynny opór. To wydarzenie odcisnęło ogromne piętno na chłopcu, który od tego momentu postanowił czynnie przeciwstawiać się złu w jego mieście Gotham City. Rozpoznawalny jest przez swój kostium: czarną pelerynę i kombinezon, a także maskę z charakterystycznymi, spiczastymi uszami. Na piersi widnieje znane wszystkim logo – czarny nietoperz na żółtym tle. Tajemnicę Bruce’a zna jedynie jedna postać – kamerdyner Alfred. Pennyworth. Jest jego opiekunem, przyjacielem i doradcą.

Jakie supermoce ma Batman?

Batman jest jednym z niewielu superbohaterów, którzy nie posiadają żadnych nadprzyrodzonych mocy. Jest natomiast niezwykle inteligentny, ma też ogromną kondycję fizyczną, znajomość psychologii. Zna kilkanaście stylów sztuki walki ( w tym karate, boks, capoira, judo, jiu-jitsu). Potrafi posługiwać się też wieloma językami obcymi, korzystać z broni palnej. Więcej informacji o postaci Batmana możecie znaleźć na wortalu uniwersumdccomics.com.pl

Postać ta walczy z przestępcami przy użyciu wielu gadżetów i zaawansowanej technologii. Wszystkie swoje „zabawki” nazywa z przedroskiem „bat-„, np. batmobil, czy batlina. Posiada też sekretną bazę (w której trzyma wszystkie potrzebne mu rzeczy) w jaskini, położonej pod rezydencją Wayne’ów.

Kto zagrał postać Batmana w ekranizacjach filmowych?

Postać tę, na przestrzeni lat zagrało wielu znakomitych aktorów. Wśród nich znajdują się:
– Adam West (1966 r.)
– Michael Keaton (1989, 1992 r.)
– Val Kilmer (1995 r.)
– George Clooney (1997 r.)
– Christian Bale (2008, 2012 r.)
– Ben Affleck (2016, 2017 r.)
– Robert Pattinson (2022 r.), którego zobaczymy w nowej roli w czerwcu tego roku.