Większość konsumentów kupuje wzrokowo oraz zdecydowanie na bazie emocji. Pozytywne przedstawienie produktu okazuje się niezwykle skuteczne w generowaniu większej konwersji sprzedaży. Wizualizacja produktu to jeden z ciekawszych mechanizmów dostępnych dla branży e-commerce, ale nie tylko. Gdzie usługi wizualizacji przydadzą się najbardziej i w czym tkwi ich największy potencjał?
O co chodzi z ideą wizualizacji produktu dla nowoczesnych biznesów?
Wizualizacja produktu to inwestycja jednorazowa, a model można wykorzystywać długoterminowo, czy to przy sprzedaży bezpośredniej, czy podczas przedstawiania nowych pomysłów inwestorom, partnerom biznesowym, innym podmiotom. Wizualizacje pełnią w pewnym sensie rolę prototypów. Mogą przedstawiać oczywiście stan aktualny produktu, albo najbardziej pożądany do dalszej optymalizacji. Wszystko zależy od potrzeb działalności i analizy grupy docelowej. Wizualizacja produktu to szansa na zminimalizowanie kosztów doradztwa, czy dokonywania rozbudowanych prezentacji. Obraz często mówi sam za siebie, a klient widzi od razu to, co otrzyma.
Gdzie wizualizacja produktu sprawdzi się najlepiej?
- rynek nieruchomości, materiały marketingowe deweloperów, prezentacje dla inwestorów,
- nowe kolekcje luksusowych ubrań,
- idealne narzędzie dla architektów i konstruktorów,
- sektor kreatywny, zarys innowacyjnych projektów.
Dlaczego wejście do wirtualnej rzeczywistości to rzeczywista przewaga konkurencyjna?
Wizualizacja produktu łączy się coraz częściej z katalogami sklepów internetowych i dedykowanymi aplikacjami multimedialnymi. Klient może zobaczyć, jak dany produkt będzie bezpośrednio wyglądał we wnętrzu, a to umożliwia podjęcie znacznie lepszej, a przede wszystkim szybszej decyzji zakupowej. Wizualizacja produktu i wirtualna rzeczywistość to już nie przyszłość, ale właściwie teraźniejszość efektywnej sprzedaży. Przedsiębiorstwa, które zaniedbują inwestycje technologiczne tracą w starciu konkurencyjnym z innowacyjnymi biznesami doceniającymi jakość premium obsługi klienta.