Szukasz nowego pracownika? Skorzystaj z pomocy agencji rekrutacyjnej!

Dobry pracownik to prawdziwy skarb dla pracodawcy. Niestety, dzisiaj na rynku trudno jest o osoby uczciwe, pracowite, ambitne i rzetelne, ponieważ te szybko znajduj zatrudnienie w renomowanych firmach. Niekiedy praca przychodzi sama do nich i rekrutowani są z poprzednich stanowisk, jeśli tylko znani są ze swojej dobrej pracy. Poszukiwania pracownika mogą okazać się bardzo czasochłonne, ponieważ trzeba znaleźć czas na zapoznanie się ze wszystkimi przesłanymi ofertami, umówić na rozmowy i odbyć je, aby wybrać osobę najlepiej nadającą się na dane stanowisko. Nie chcąc tracić czasu można przy tym skorzystać z pomocy profesjonalistów. Dobra agencja HR jest w stanie samodzielnie zbadać rynek pracowników, zorganizować cały proces rekrutacyjny i zaproponować później najlepszych kandydatów na dane stanowisko. Taką agencję można zatrudnić online, ale bez trudu można ją znaleźć również w każdym większym mieście.

Jakie usługi świadczy agencja HR?

Decydując się na pomoc specjalistów do spraw rekrutacji warto wiedzieć, na co można liczyć. Każdorazowo treść umowy i zakres usług ustalane są z klientem, dlatego to pracodawca decyduje, jakie są jego oczekiwania i prośby. Agencja może zająć się całym procesem od początku do końca – informowaniem o wolnym stanowisku, przyjmowaniem ofert, zapoznaniem się z nimi i dokonaniem przesiewu pod kątem potrzeb swojego klienta. Bardzo często specjaliści HR sami poszukują potencjalnych pracowników na dane stanowisko, na przykład w konkurencyjnych firmach i zapraszają ich do rozmów. W zależności od ustaleń z klientem, taka agencja może też uczestniczyć w procesie rozmów, czy przeprowadzania testów, jakie wymagane są przez niektórych pracodawców.

Dlaczego warto zaufać specjalistom do spraw HR?

Głównym argumentem przemawiającym za takim rozwiązaniem jest oczywiście oszczędność czasu. Jeśli firma nie posiada rozwiniętego działu zajmującego się sprawami kadrowymi i zatrudnianiem, wówczas agencja jest dla niej dużym wsparciem. Koszty takiej usługi nie są zaporowe, a można zyskać listę kandydatów, którzy poddani zostali już wstępnej selekcji. Poza tym, eksperci od HR bardzo dobrze znają rynek i wiedzą, w jakim miejscu warto szukać pracowników z danej branży. Często są w stanie samodzielnie znaleźć doskonałych kandydatów, którzy spełniają wszystkie wymagania i posiadają już doświadczenie na podobnym stanowisku.