Kwasy omega 3 i 6 dla kobiet ciężarnych

W okresie ciąży bardzo istotne jest dbanie o zdrowie zarówno matki jak i dziecka. Bardzo ważne są zarówno aspekty psychologiczne jak i fizyczne. Do aspektów fizycznych zaliczana jest między innymi odpowiednio zbilansowana dieta. Odpowiednio przyrządzane posiłki pomagają w zapewnieniu składników mineralnych niezbędnych do prawidłowego rozwijania się płodu jak również odpowiedzialnych za prawidłowy stan zdrowia kobiety. Poza zbilansowaną dietą bardzo pomocne są również suplementy dla kobiet w ciąży.

Dodatkowa pomoc

Bardzo często nie jesteśmy w stanie przyjąć wszystkich niezbędnych kwasów tłuszczowych omega 3 i 6 dla ciężarnych. Ich niedobory oraz zapewnienie ich odpowiedniej ilości można uzupełniać za pomocą suplementów przeznaczonych specjalnie dla kobiet w ciąży. Dają one pewność, że zarówno matka jak i dziecko mają zapewnioną odpowiednią ochronę. Zawarte w suplementach składniki zapewniają prawidłowy wzrost dziecka jak również odpowiedni rozwój dziecka a przy tym i przebieg ciąży. To bardzo istotny aspekt.

Niezbędne kwasy

Do prawidłowego rozwoju ciąży niezbędne są wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Oprócz tego, że zapewniają prawidłowy rozwój wzroku oraz mózgu wpływają także na właściwy przebieg przemian metabolicznych. Witaminy dla kobiet w ciąży zwiększają poczucie komfortu psychicznego związanego z dostarczaniem do organizmy dziecka wszelkich niezbędnych składników. Bardzo istotne jest również to, że kwas DHA jest wchłaniany nie tylko przez organizm matki, ale również i dziecka.