Jak robić zakupy z chińskich sklepów online?

Z pewnością wielu z nas słyszało o sklepach internetowych takich jak Aliexpress czy Joom, za pośrednictwem których kupić można chińskie produkty. Czy tego typu zakupy są opłacalne i jak należy je robić, by wyjść na nich jak najlepiej? Zapraszamy do lektury poniższego tekstu, w którym przybliżymy chińskie sklepy internetowe.

Czy zakupy chińskich produktów są opłacalne?

Na to pytanie zdecydowanie należy odpowiedzieć twierdząco. Zakupy z Chin są opłacalne, przede wszystkim dlatego, że dostępne tam produkty charakteryzują się nadzwyczajnie niską ceną. Taki stan rzeczy nie świadczy o złej jakości produktów, choć i z tą możemy spotkać się na chińskich sklepach internetowych. Wyjątkowo niska cena produktów wynika jednak z braku konieczności płacenia VATu, który w Polsce wynosi przecież aż 23%.

Jak robić zakupy na tego typu portalach?

Aby dobrze wykonywać zakupy z Chin należy wdrożyć się w specyficzny system sklepów internetowych. Należy mieć na uwadze, że najbardziej rozpowszechniony portal – Aliexpress jest tzw. chińskim allegro, czyli zrzesza najróżniejszych sprzedawców. Podczas dokonywania zakupów należy więc zadbać o to, by wybierać produkty jedynie od osób posiadających wiele pozytywnych opinii.

Zalety i wady zakupów z Chin

Zakupy z Chin charakteryzują się tym, że na stronach przeznaczonych do ich wykonywania znajdziemy dosłownie każdy produkt, jak przyjdzie nam do głowy i na pewno będzie on w atrakcyjnej cenie. Dużą wadą tego typu zakupów jest jednak długi czas oczekiwania – produkty muszą dopłynąć statkiem z Chin do Polski.