Jakie powierzchnie można pokryć łupkiem?

Co raz więcej osób decyduje się na pokrywanie dachu czy ścian swojego domu łupkiem. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż jest to w pełni naturalny i bezpieczny dla środowiska materiał. Dodatkowo nie bez znaczenia jest tu fakt, że łupek dachowy posiada świetne właściwości i jest niezwykle wytrzymały. Jednak wiele osób nie ma pojęcia czy takie rozwiązanie nadaje się do każdego typu dachu. Warto zatem rozwiać tą wątpliwość.

Każdy dach jest inny, ale to nie problem

Istnieje wiele rozwiązań technicznych stosowanych podczas projektowania dachu. Różne kształty, załamania, a także kąt nachylenia to tylko kilka różnic występujących w dachach. Mimo takiej rozbieżności nie ma problemu ze stosowaniem na dachach pokrycia z łupka. Otóż materiał ten jest bardzo szeroko wykorzystywany, gdyż łupki cięte są na określone kształty i wielkości. A to daje wiele możliwości ich stosowania. Tak naprawdę nawet najbardziej skomplikowane bryły dachu mogą zostać pokryte produktem jakim jest łupek kamienny na dach. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, które dodatkowo jest bardzo trwałe i solidne.

Łupek elewacyjny – różne kształty i formy

Nie tylko łupek, który jest używany do pokrywania dachu jest dzisiaj bardzo popularny. Co raz częściej można spotkać się z elewacjami domowymi, które zostały wykonane właśnie z tego materiału. Jest to rozwiązanie dość powszechne i może przybierać różne formy, gdyż łupek elewacyjny występuje dzisiaj w różnych kształtach, kolorach i formach. Pozwala to na uzyskiwanie ciekawych i konkretnych efektów.