Jak szybko założyć trawnik?

Każdy właściciel ogrodu zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele czasu i energii trzeba poświęcić, aby móc cieszyć się z pięknego trawnika. Ciągłe dosiewanie, podlewanie i koszenie zajmuje wiele czasu, jednak efekty mogą być imponujące. Proces założenia trawnika należy poprzedzić odpowiednim przygotowaniem terenu oraz gleby, aby miał on szansę się porządnie ukorzenić. Przede wszystkim, decydując się na siew trawy nie można spodziewać się efektów zbyt szybko. Jeśli nastaje pora deszczowa, wówczas trawnik rośnie szybciej. Jeśli jednak deszczu brak, konieczne jest codzienne podlewanie trawnika.

Zakładanie trawników z rolki

Doskonałym wyborem jest założenie trawnika z rolki. Taką trawę w rolkach można kupić bez problemu w wielu miejscach, dokładnie w takiej ilości, jaka potrzebna jest, aby pokryć całą powierzchnię. Trzeba się spieszyć, ponieważ od momentu zakupu trawa powinna być wyłożona w ciągu jednego dnia. Konieczne jest więc wcześniejsze przygotowanie podłoża oraz ziemi, która musi przyjąć korzenie młodej trawy. Coraz więcej osób decyduje się na taki krok, ponieważ szybko można osiągnąć w ten sposób spektakularne efekty.

Zapraszamy na https://gardenrangers.pl/zakladanie-trawnika/.

Ile kosztuje zakładanie trawników?

Decydując się na profesjonalne usługi zakładania trawnika, trzeba liczyć się z nieco większymi kosztami. Warto jednak pamiętać o tym, że specjaliści zajmują się całym procesem od początku do końca i gwarantują piękny i zielony trawnik na całym terenie. Cena uzależniona będzie od powierzchni, ale również ilości prac, jakie trzeba wykonać, czy też gatunku traw.