Jaka właściwie wybrać rodzaj pianki montażowej?

Niektóre produkty chemii budowlanej występują na rynku w wielu różnorodnych wariantach. Przykładem tego jest pianka montażowa, która dostępna jest w kilku, a nawet kilkunastu rodzajach. Stąd też nie zawsze wybór takiej pianki jest zadaniem prostym. Chcąc wykonać konkretne zadania można mieć pewne wątpliwości, dlatego też poniżej wyjaśniono czym charakteryzują się poszczególne warianty pianek montażowych. Ułatwi to dokonanie właściwego wyboru.

Rodzaje pianek montażowych

Dopasowanie rodzaju piana montażowa do typu zadań koniecznych do wykonania nie zawsze jest łatwym zadaniem. Asortyment takich produktów jest bardzo duży, a pianki różnią się od siebie między innymi wydajnością, formą użytkowania czy też kolorem i właściwościami. Przed zakupem pianki warto zatem zwracać uwagę na to do czego przeznaczony jest dany rodzaj. Otóż istnieją pianki przeznaczone do drewna, metalu, PCV, aluminium, betonu, muru, cegły czy też tworzyw sztucznych. Dodatkowo bardzo ważne jest, że pianki montażowe dzielą się również ze względu na odporność na temperaturę. Inny rodzaj pianki jest, więc zalecany do stosowania na zewnątrz, a inny wewnątrz pomieszczeń. Niektóre modele pianek stosuje się także w konkretnych miejscach, a przykładem mogą być pianki do uszczelniania i osadzania drzwi lub okien.

Czym kierować się podczas wyboru?

Tak jak już wyżej wspomniano nie każda pianka montażowa nadaje się do takich samych zadań i materiałów. Najważniejsze jest, więc by podczas zakupów dokładnie przyjrzeć się etykiecie produkty, a następnie dopasować właściwości pianki do potrzeb i oczekiwań.