Babcia czy żłobek – co wybierają rodzice w Warszawie?

Jeśli szukasz dobrego żłobka w Warszawie, mądrze byłoby umieścić na jego liście nazwisko dziecka w chwili poczęcia. Te najlepsze są zarezerwowane na długo przed tym zanim jeszcze pomyślisz o tym jaki żłobek w Warszawie wybrać!

Babcia alternatywą dla żłobka w Warszawie?

Dni, w których największą opiekę (oprócz rodziców) nad maluchem sprawowała babcia, dawno już minęły dla wielu mieszkańców stolicy. Zaczynają rozumieć, że babcia niekoniecznie jest najlepszym wyborem. Badania wykazały, że dzieci spędzające czas pod opieką przez krewnych mają mniejszą stymulację edukacyjną niż dzieci w żłobkach.

Zatem żłobek – czego szukać?

Kiedy szukasz opieki nad dziećmi, musisz szukać wielu rzeczy. To, by dziecko było szczęśliwe i bezpieczne jest numerem jeden na liście. Żłobek w Warszawie i jego obsługa powinny być przyjazne zarówno dla Ciebie, jak i Twojego dziecka i powinna istnieć dobra interakcja między personelem a dziećmi.

Pomieszczenia powinny być czyste, mieć jasne, naturalne światło i muszą być dobrze wentylowane. Sprzęt i meble powinny być bezpieczne, odpowiednie i dobrze utrzymane. Powinno być tam miejsce do zabawy, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, wystarczająco dużo toalet i urządzeń do mycia oraz higieniczne miejsce do przewijania. Dobry żłobek w Warszawie również pamięta o znaczeniu zabawy.